Галерија

Моќта на шминката: Неверојатни трансформации на невести

Една од најважните работи за секоја свадба е изгледот на невестата. За нејзината фризура, фустанот и шминката се дискутира многу повеќе отколку тоа дали била вкусна храната. Повеќето жени се многу загрижени за својот изглед на овој клучен ден, па можеме сите да се согласиме дека нивниот труд се исплаќа и прави да изгледаат шармантно.

Во продолжение неколку невести чија шминка ги претворила во Дизни принцези!

View this post on Instagram

Makeup transformation of the day #MAKEUPbySTUDIOArber

A post shared by Arber Bytyqi (@arber_bytyqi_mua) on

View this post on Instagram

Makeup transformation of the day #MAKEUPbySTUDIOArber

A post shared by Arber Bytyqi (@arber_bytyqi_mua) on

20+ Striking Photos That Show What Brides Look Like Before and After Wedding Makeup
20+ Striking Photos That Show What Brides Look Like Before and After Wedding Makeup
20+ Striking Photos That Show What Brides Look Like Before and After Wedding Makeup
Прочитајте и...  Кои се најпривлечните хороскопски знаци и што ги прави толку неодоливи?

Најпопуларно

To Top