Случувања

МОНСТРУМ: Сопругата и трите деца си ги полеал со бензин и ги запалил!

Поранешен рагби играч, неговата сопруга и нивните три деца починаа во автомобил, кој беше запален во австралискиот град Бризбејн.

Роуан Бакстер и децата, на возраст од три, четири и шест години, биле пронајдени мртви во автомобилот, а сопругата Хана Бакстер, на возраст од 31 година, починала подоцна во болница од огромни изгореници. Таа, наводно, скокнала од автомобилот викајќи: „Тој ми истури бензин“.

Трагичниот настан се случил во близина на кампот Хил, во источниот дел на градот.

„Тоа е ужасна сцена“, им рече на новинарите детективот Марк Томпсон.

„Многу е рано во истрагата, но возилото беше целосно во пламен кога пристигна полицијата“.

Полицијата за прв пат била повикана на местото на настанот во 08:30 по локално време.

Роуан Бакстер бил на совозачкото седиште и Хана Бакстер го возела автомобилот, соопшти полицијата.

Се верува дека Роуан Бакстер(42) наполнил шише со бензин на локалната пумпа, пред да ја земе со автомобил сопругата и децата, ги полеал со бензин внатре и ги запалил.

Прочитајте и...  Меѓу нашинците во Хрватска нема заразени од коронавирус, се очекува 220 граѓани да бидат префрлени со авион во Скопје

Парот, двајцата фитнес тренери, неодамна се развеле.

Најпопуларно

To Top