in

Морничави, реалистични рекреации на ликови од „Симпсонови“ од кои ќе ве полазаат морници

Ако сте навикнати да ги гледате Симпсонови како жолти ликови, со четири прсти и се друго што не е морничаво, уметникот Хосеин Диба од Турција ќе си поигра со вас. Тој создаде мошне реалистични модели од некои од карактерите во шоуто, а тие се токму она од што се направени кошмарите.

Во неодамнешно интервју за Bored Panda, Хосеин рече дека кога ги гледал „Симпсонови“, секогаш се прашувал како тие би изгледале со реалистични детали и текстури. „Отсекогаш сум сакал да направам нешто вакво“, призна Хосеин.

Марџ Симпсон

Барт Симпсон

Монтгомери Бернс

Хомер Симпсон

БОНУС

Попај

Прочитајте и...  Мистични ноќни фотографии од самоук фински фотограф

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote