Занимливости

Му се потсмевале дека има долга коса, а кога ја дознаа причината сите се расплакаа (ВИДЕО)

Ова момче одбивало да ја скрати косата 18 месеци, поради што неговите врсници му се потсмевале. Меѓутоа, кога ја откри причината зошто ја пушта косата, ги стопи срцата на целиот интернет.

image 1573596750

Дури и неговата мајка не знаела за што станува збор.

Поради неговата долга, руса коса, многумина ја свртувале главата, а некои мислеле дека е девојче. Не само тоа, туку му пристапиле и од агенцијата за модели која бара нови женски лица.

Тој претрпел исмејување и навреди на училиште, но сепак оставил да му порасне косата.

По 18 месеци, тој се заколнал дека ќе молчи за една добротворна организација: „The Little Princess Trust“.

Оваа организација прави перики за деца со карцином. Да се ​​направат перики зависи од донации на коса. Малиот Кит ја пуштал косата година и половина за да може да ја донира на деца со карцином.

На видеото се гледа малиот Кит како се смее додека неговиот фризер му ја сече косата.

Прочитајте и...  Ставете ракија на вашата коса, ќе се изненадите од резултатите

Откако видеото беше објавено на интернет, брзо стана популарно.

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top