Музичка терапија во Турција: Медицинскиот персонал и со чочек лекува пациенти

Вистинската терапија – турска музика, гласи краткиот коментар под виралното видео кое се шири на социјалните мрежи.

cocek

На видеото може да се види болничка просторија со пациенти, кои покрај редовната терапија примаат и музичка. Заедно со пациентите во ритамот на чочекот играат и медицинските сестри и останатиот медицински персонал.

The Real Therapy – Turkish Music!!

The Real Therapy – Turkish Music!! ❤️

Gepostet von Turkish Dream am Donnerstag, 26. September 2019
Прочитајте и...  Питер Фројхен - еден од најинтересните луѓе кои некогаш живееле
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде