Занимливости

Музичка терапија во Турција: Медицинскиот персонал и со чочек лекува пациенти

Вистинската терапија – турска музика, гласи краткиот коментар под виралното видео кое се шири на социјалните мрежи.

cocek

На видеото може да се види болничка просторија со пациенти, кои покрај редовната терапија примаат и музичка. Заедно со пациентите во ритамот на чочекот играат и медицинските сестри и останатиот медицински персонал.

The Real Therapy – Turkish Music!!

The Real Therapy – Turkish Music!! ❤️Watch more:➡️ https://turkishdreamworld.com

Gepostet von Turkish Dream am Donnerstag, 26. September 2019
Прочитајте и...  Ова е повалкано од тоалетната школка и од мобилните телефони, а секој ден го носите во раце
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top