МВР со детали за случајот со оставените деца во автомобил во Ново Лисиче

Министерството за внатрешни работи денес информира дека вчера околу 21:50 часот добиле пријава дека на паркинг простор на булевар ,,Видое Смилевски Бато’’ во паркирано патничко моторно возило ,,алфа’’  се наоѓале две деца кои биле заклучени.

policaec

-Од страна на полициските службеници веднаш е интервенирано и децата се извадени од возилото и со возило на итна медицинска помош се пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“, информираат од полицијата.

Набрзо потоа биле пронајдени и родителите на децата Т.Т.(44) и М.Н.(35), а од МВР информираат дека за случајот е известен јавен обвинител и се работи на негово целосно расчистување.

Неофицијално се работи за братче и сестричка, двете на возраст помали од 10 години, кои биле пронајдени во лоша здравствена состојба. Во автомобилот, неофицијално, биле оставени од еден од родителите.

Прочитајте и...  Доаѓа голем празник: Еве што треба да направите за Св. Архангел Михаил да ги исполни вашите молитви и желби
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде