Македонија

На Дејан денес му е роденден, а единствената желба му е здравје: Да донираме за ова момче да ја победи болеста!

На младиот Дејан Наумовски му треба наша помош. Тој денес слави роденден во болница и има само една желба-здравје.

received 339644583385667

Боледува од редок тумор за кој врвни доктори прв пат дознаваат.

Семејството не е во можност да ја плати оваа сума, па испраќа молба до хуманите граѓани.

„Ние веруваме во Дејан и сме со него. Затоа денес ќе донираме. Нашиот подарок за Дејан денес нека е една донација на отворените броеви“.

Вип: 143-486
Телеком: 143-102

received 330873840941370
Прочитајте и...  Млада мajка од Прилеп очajно мoли за своето чeдo (Видео)
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top