in

На интернет кружи 28-дневен секс предизвик, дали би можеле да го исполните?

Сакате да ги “зачините” работите во спалната соба? За да ја пронајдат изгубената страст, некои парови користат разни секс предизвици, а еден од нив сега стана вирален на социјалните мрежи.

sex

Едно 25-годишно момче на Редит неодамна открило дека ќе испроба “28-дневен секс предизвик” со неговата партнерка, а листата сега станала хит откако ја објавил британскиот “Daily Mail”.

Корисникот на Редит објаснил и дека тој и неговата девојка се во осумгодишна врска и во последно време се многу зафатени, но и дека се слободни во наредните 28 дена во кои ќе го испробаат предизвикот во кој ќе имаат секс секој ден.

Тој ги прашал другите корисници на социјалните мрежи за совети што да стави на секси листата, а од бројните одговори е составен овој предизвик.

 1. Имајте секс во јавност
 2. Приуштете му танц во скут на партнерот/партнерката
 3. Имајте секс во автомобилот
 4. Испробајте “pegging”
 5. Поминете го денот без долна облека
 6. Имајте секс со отворени завеси
 7. Пробајте да се воздржите од оргазам
 8. Имајте секс во секоја соба од домот
 9. Пробајте “играње на улоги”
 10. Променете ги улогите – доминатната личност станува субмисивна и обратно
 11. Имајте секс во шума
 12. Позирајте му на партнерот за секси фотографии (и обратно)
 13. Допирајте се еден пред друг
 14. Имајте секс во гардероба во продавница
 15. Заврзете го партнерот пред сексот
 16. Имајте секс во природа
 17. Пробајте удирање по задникот
 18. Користете секс играчки
 19. Секс преку телефон
 20. Користете превез за очи во текот на сексот
 21. Имајте секс пред огледало
 22. Користете лисици
 23. Секс на плажа
 24. Користете намирници или пијалаци во креветот
 25. Облечете се во костими
 26. Секс на брзина
 27. Снимајте се за време на сексот
 28. Пробајте нова поза
Прочитајте и...  5 непријатни секс теми за кои треба да разговарате со партнерот

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote