in ,

Најдобрите 7 филмови во 2018 година кои мора да ги изгледате

Во претходната година Холивуд ни понуди голем број на филмови, ова се некои од најдобрите:

Venom (2018)

Жанр: Акција, Научна фантастика

Глумци: Tom Hardy, Michelle Williams, Riz Ahmed, Scott Haze

Содржина:
“Веном” до сега на фановите на суперхероите им беше познат првенствено како главен негативец во филмовите за Спајдермен кој иако понекогаш е духовит и интересен и понатака остануваше спореден лик.


2. Annhilation (2018)

Жанр: Авантура, Драма, Хорор

Глумци: Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson, Benedict Wong

Содржина:

Биолог се пријавува за опасна, тајна експедиција во мистериозна зона каде законите на природата не се применуваат.

3. A quiet place (2018)

Жанр: Драма, Хорор, Мистерија

Глумци:  Emily Blunt, John Krasinski, Millicent Simmonds, Noah Jupe

Содржина:
Во пост-апокалиптичен свет, едно семејство е принудено да живее во тишина додека се крие од чудовишта кои имаат ултра-чувствителен слух.

4. A star is born (2018)

Жанр: Драма, Мјузикл, Романса

Глумци: Lady Gaga, Bradley Cooper, Sam Elliott 

Содржина:
Во филмот се работи за искусниот музичар Џексон Мејн (Купер), кој ја открива младата уметничка Али (Гага) и се вљубува во неа.

Прочитајте и...  Хит на интернет: Ги прскал верниците со пластичен пиштол, луѓето го фотошопирале ФОТО

5. Creed 2 (2018)

Жанр: Драма

Глумци: Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Dolph Lundgren, Florian Munteau, Tessa Thompson

Содржина:
Адонис Крид ќе мора да најде баланс во животот меѓу личните обврски и припремата за следната голема борба.


6. Black Panther (2018)

Жанр: Акција, Авантура

Глумци: Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Danai Gurira

Содржина:
По смртта на неговиот татко, Т’Чала, кралот на Ваканда, се враќа дома во изолираната и технолошки напредната африканска нација за да го превземе тронот како вистински крал.


7. Bohemian Rhapsody

Жанр: Биографија, Драма, Мјузикл

Глумци:  Rami Malek, Lucy Boynton, Gwilym Lee

Содржина:
Приказна за раѓањето на легендарната британска рок-бенд Queen и нејзиниот фронтмен Фреди Меркјури.

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote