Филм & ТВ

Најочекуваните ТВ Серии за Јануари 2019 година

Погледнете го нашиот краток водич за тоа што да очекувате на ТВ овој месец.

Серии што излегуваат во Јануари 2019 година:

Tidying Up With Marie Kondo (Нетфликс)

TIDYING UP WITH MARIE KONDO

Новата серија на Нетфликс е потсетување дека Кондо е само човек – емпатична и неосудувачка. Бришејќи го својот пат низ домовите на преполни и хронично растроени, Кондо смислено ја минизира интеракцијата помеѓу физичкиот и емоционалниот багаж.

Good Trouble

Низ 5 сезони, The Fosters проба да го раздвижи концептот за модерно Американско семејство, презентирано од семејство на две жени, Стефани и Лена фостер, со нивните 5 деца. Во спин-оф серијата Good Trouble, две од тие деца, Кели и Маријана се селат во Лос Анџелес, што ни дава подлабок поглед на животот на младите.

Sex Education (Нетфликс)

Гилиан Андерсон игра сексуален терапевт чиј отворен и нефилтриран пристап кон мајчинството гo срами нејзиниот син – додека тој не сфати дека може да го искористи нејзиното искуство на неговите неискусни другари.

Прочитајте и...  7 серии како „The Umbrella Academy“ што треба да ги гледате додека ja чекате 3-та сезона

True Detective (HBO)

Третата сезона на Вистински Детектив се очекува да биде исто така добра како претходните две. Повторно има повеќе временски линии (што најверојатно е исто така добро).

The Passage

Новата апокалиптична драма на Фокс е базирана на новела за тајни научници кои бараат вирус кој може да ги искорени сите болести низ светот.

Deadly Class

Серија со сценарио во 1980те, што следи тинејџер кој е регрутиран во средно училиште за платени убијци.

A Discovery of Witches

Оваа британска серија ја следи главната хероина која работи како историчар во Оксфорд, која е повлечена во натприродниот свет со помош на вампир.

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top