Животински свет

Најслатката забава на светот: 18 џиновски панди го прославија првиот роденден

Во зоолошка градина во Кина претходната недела приредена била голема прослава – 18 млади џиновски панди го прославија првиот роденден, а тоа е овековечено со неодоливи фотографии.

pande rodjendan 2 235961707

Родени помеѓу јули и септември претходната година, пандите го прославија својот прв роденден во Националниот природен резерват Wolong во Кина.

Славениците од кои девет машки и девет женски веднаш започнале да ги отвараат своите поклони и да јадат од послужените грицки. Исто така дел од нив возбудливо ги разгледувале роденденските декорации.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Слушнете како овие фоки пеат познати песни
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top