in

Наместо повик за молитва од џамија ечеше “Bella Ciao“-хакиран системот на џамијата

Турските власти отвориле истрага откако во Измир е хакиран системот за повикување на молитва, па од минарињата на неколку џамии е пуштена италијанската антифашистичка песна „Бела чао“.

Наместо повикот за молитва, кој се емитува пет пати во денот, во средата ечеше „Бела чао“, а снимката е објавена и на социјалните мрежи.

Прочитајте и...  Џенифер Анистон ги одушеви сите, особено медицинската сестра заразена со коронавирус (ВИДЕО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote