in

Направете сами детокс влошки за стапала и ослободете се од токсините во телото

Поради модерниот начин на живеење, повеќето луѓе немаат време за физички активности, а поголемиот дел од денот се врзани за своите работни столчиња. 

Па така, доаѓа до натрупување на токсини, слаба циркулација и отекување на нозете, особено на стапалата и глуждовите.

Detoksifikoni trupin tuaj gjat nat s me pecet p r k mb t b r nga ju
Detoksifikoni trupin tuaj gjat nat s me pecet p r k mb t b r nga ju

Овие природни влошки ќе овозможат подобра циркулација на крвта и лимфата, подобра дренажа а со тоа и полесно ослободување од токините и подобра снабденост на ткивото со неопходните материи.

Влошките се користат навечер, пред спиење, за да му помогне на организмот кој природно се прочистува во тој период, додека спиеме. Овие детокс-влошки веќе одамна се користат во Јапонија.

Ефектите се чувствуваат речиси инстантно: следното утро, кога ќе ги отстраните од стапалата – ќе забележите дека тие ги впиле токсините. 

Болките во зглобовите постепено ќе започнат да исчезнуваат, уморот ќе се замени со зголемена енергија и повеќе нема да имате главоболки.

Иако може да се купат вакви влошки, вие можете истите да ги направите и дома, на следниот начин:

Прочитајте и...  Еве што помалку од седум часа сон му прават на вашето здравје и тело

Потребни состојки:

кромид

лук

Самолепливи влошки од газа

вода (околу една чаша)

чорапи

Homemade Detox Foot Pads For Removing All The Dangerous Toxins From Your Body
Homemade Detox Foot Pads For Removing All The Dangerous Toxins From Your Body

Начин на приготвување:

Исечкајте ги кромидот и лукот, ставете ги настрана.

Водата ставете ја да зоврие. Додадете ги ситно сечканиот кромид и лук, па гответе 10 минути.

Потоа тргнете од оган и оставете да излади 20 минути. Со добиената течност натопете ги влошките а вишокот исцедете го.

Влошките залепете ги на стапалата или фиксирајте со завој, па облечете чорапи.

Неверојатните ефекти ќе бидат видливи следното утро.

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote