in

Направете си сами: Дезинфекциски сапун за раце, сега најмногу ви треба

Направете го за дома, ама понесете си и за на работа.

Доволно е во некој неутрален течен сапун, по можност глицерински, за миење раце, да капнете 40 капки етерично масло или мешавина од повеќе – лаванда, камилица, рузмарин.

Рацете мијте ги темелно втривајќи ја пената од сапунот меѓу прстите барем минута-две, советуваат ароматерапевтите.

Прочитајте и...  Среќен Роденден, Фиќо: На денешен ден пред 64 години беше произведен првиот модел во Крагуевац

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote