in

Направи сам: Минијатурни градини во чаши за чај

За оние кои живеат во станови да се има градина звучи како сон. Но, што ако ви кажеме дека не ви треба куќа со двор за да имате убава градина? Понекогаш се што ви треба е чаша за чај и малку креативност.

На социјалните мрежи се споделуваат минијатурни градини кои ги собира во чаши за чај. Креирањето на вакви мини градини е одличен начин побрзо да ви помине времето во карантин. Затоа земете стара чаша за чај, соберете мов и ѓубриво следен пат кога ќе излезете надвор и инсприрајте се од фотографиите во продолжение!

Прочитајте и...  8 начини за професионално организирани плакари

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote