Овој напиток може да ја излечи и најкомплицираната кашлица, која не успева да ја излечи современата медицина.

За подготовка на овој напиток треба прво да сварите 250 мл. млеко. Потоа додадете лажица путер и лажица мед. Промешајте и додадете добро изматена жолчка од јајце и ¼ лажичка сода бикарбона.

Ова е многу ефикасен народен лек кој лечи бронхитис, ларингитис и трахеитис кај деца и возрасни.

Лекот се зема пред спиење најмалку 5 дена.

Одлично средство за исфрлање на секрет (шлајм)

2 лажици маслиново масло

2 лажици сок од лимон

2 лажици вода

1 лажица мед

Прочитајте и...  Еве што значи бојата на овошјето и зеленчукот за вашето тело!
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за