in

НАСА сподели 20 неверојатни фотографии од Јупитер

НАСА сè уште ја истражува вселената и нејзините чуда, а неодамна, Националната аеронаутика и вселенска администрација објави нови фотографии од Јупитер. Неверојатните пејзажи на бурната јужна хемисфера на оваа планета ќе ве однесат во една друга димензија.

Вселенското летало на НАСА, „Џуно“, прави фотографии од планетата уште неговото прво поминување покрај Јупитер во 2016 година. Оттогаш, „Џуно“ има направено неверојатни фотографии и им помага на научниците да научат важни информации за овој гасовит џин.

Фото: NASA

Прочитајте и...  16 „тогаш и сега" фотографии на НАСА

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote