Случувања

Наседнале: Гатачка ги терала да и го дадат накитот на чување за да успее магијата

Гатачка од Лесковац е уапсена откако во неколку наврати измамила сограѓани. Таа им ветувала дека ќе им го симне проклетството кое врз нив е фрлено ако им го даде накитот на чување. Лековерните и поверувале и таа дошла во нивниот дом за да го земе накитот со ветување дека ќе им го врати за неколку денови „исчистен“ од секакви проклетства.

На луѓето им станало сомнително кога по неколку дена ја барале на телефон од гатачката немало ни трага ни плас па пријавиле во полиција. 21 годишната гатачка е уапсена и кај неа бил пронајден накит во вредност од околу 10.000 евра.

Прочитајте и...  Костарика планира да биде првата земја која ќе ја искорени употребата на пластика и јаглерод до 2021 година
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top