Македонија

Не е површината на Месечината, ова е Вардар преполн со гуми

Не е површината на Месечината, ова е Вардар, преполн со гуми, пишува Ивор Мицковски на својот ФБ профил како опис на фотографија на која се гледа ужасната состојба на коритото на Вардар.

Не е површината на Месечината, ова е Вардар, преполн со гуми.

Gepostet von Ivor Mickovski am Dienstag, 17. September 2019
Прочитајте и...  Нови пронајдоци во Охридско Езеро: Подводниот „апартман“ доби правосмукалка и перална
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top