in

Не е секој за во кујна: Најчудните јадења кои луѓето ги зготвиле за време на карантин

Седејќи дома во изолација подолг период секое јадење веќе ни станува досадно. Постојано бараме некои нови рецепти на интернет, но секоја рецепта што бара малку повеќе труд знаеме дека нема да заврши успешно. И што правиме тогаш? Импровизираме, се разбира.

Некои луѓе одлучиле да ги споделат најчудните карантински јадења што ги измислиле, а тие се движат од најлоши до навистина вкусни. Од лазања-сендвичи до варени јајца на пржени јајца, погледнете ги најчудните јадења што луѓето ги направиле за време на карантин:

Кога во продавниците нема повеќе леб.

Кога немаш повеќе млеко.

Хамбургер кога немаш леб.

Столче од компир.

Од се по малце.

Зелен ѓеврек.

Немате лебни трошки? Користете чипс.

Лазања сендвич.

„Пржев пилешко месо. На момент излегов од кујната. Во меѓувреме брат ми ставил сина боја за готвење на месото.“

„Пилешки прсти со пармезан и макарони по рецептата на девојка ми.“

„Ми се пиеше ладно кафе, но немав мраз па ставив замрзнат грашок.“

Прочитајте и...  ГАЛЕРИЈА: Погледнете како би изгледало кога би оделе голи на работа или на кафе

Бургери со чили, макарони и кашкавал.

„Кога се е затворено а ти се јаде KFC.“

Иситнети пржени компирчиња со гвакамоле и пилешки прсти.

Брауни колач во кори за пита.

Варено јајце на кајгана со јајце на око.

2 килограми тесто за колачиња.

Сини тестенини за кога ќе ви здосадат обичните.

Врап од кајгана полнет со варено јајце.

Пица со кашкавал, макарони, сирење и сендвичи со кашкавал.

Бургерот на Хомер Симпсон.

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote