Македонија

Не кревајте на овие телефонски броеви се работи за xaкepcки нaпaд: Илјадници граѓани од утринава добиле повици

Утринава илјадници граѓани добија чудни телефонски повици од необични телефонски броеви. Повиците траеа кратко. За сега никој не пријавил дека успеал да го вклучи телефонот, но многумина пријавија дека добиле повици – пишува “Досие.мк”

Од Телеком.мк, односно Т – mobile, за порталот изјавиле:

“Се работи за хакерски напад – во ниеден случај не се јавувајте. Веќе се блокираат ваквите броеви. Поздрав и благодариме што ни посочивте”.

Прочитајте и...  Фестивалот „Браќа Манаки“ добитник на меѓународната награда на ИМАГО за исклучителен придонес за филмската уметност

Најпопуларно

To Top