Селин Дион ретко споделува приватни моменти преку социјалните мрежи и своето семејство не сака јавно да го експонира. Но, овојпат направи исклучок поради една посебна прилика. Нејзините близнаци Нелсон и Еди, го прославија 9-тиот роденден.

celine dion july 2019 uu billboard 1548

Дупла насмевка, дупла радост, дупла љубов. Среќен роденден Нелсон и Еди. Многу сум горда на своите момчиња. Ве сака мама, напиша Дион.

Канадската пејачка го има и 18-годишниот син Рене Чарлс. Сите три сина ги доби со сопругот Рене Анџели, кој пред три години ја изгуби борбата со ракот.

Прочитајте и...  Рада Манојловиќ УДРИЛА ПОЛИЦАЕЦ: Пејачката раскажа за непријатната ситуација
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за