in ,

„Не те давам Македонијо“- Орде Неделковски објави патриотска песна (ВИДЕО)

Македонскиот пејач Орде Неделковски сними нова песна.

Пее за нашата држава во песната која се вика „Не те давам Македонијо“.

Музиката и аранжманот се на Горан Милошески, а текстот на Огнен Неделковски.

Уживајте!

Прочитајте и...  Први фотографии од момчето што девет години во подрум чекал крај на светот

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote