Некст Тајм со нова преработка – еве за која песна станува збор

И покрај многубројните турнеи низ Македонија момците од дуото „Некст Тајм“, Стефан и Мартин изминатиот период работеа паралелно и на нивниот најнов музички проект.

Станува збор за уште една одлична преработка на стара македонска песна односно за песната „Прошета се Јовка кумановка“, која ќе имате прилика да ја слушнете во едно ново и поинакво руво.

Со гордост Ви го најавуваме нашето најново видео за песната “Прошета се Јовка Кумановка”. Промоцијата ќе се одржи на…

Gepostet von Next Time am Freitag, 4. Oktober 2019
Прочитајте и...  Самоубиство во Карпош 4
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде