Македонија

Некст Тајм со нова преработка – еве за која песна станува збор

И покрај многубројните турнеи низ Македонија момците од дуото „Некст Тајм“, Стефан и Мартин изминатиот период работеа паралелно и на нивниот најнов музички проект.

Станува збор за уште една одлична преработка на стара македонска песна односно за песната „Прошета се Јовка кумановка“, која ќе имате прилика да ја слушнете во едно ново и поинакво руво.

Со гордост Ви го најавуваме нашето најново видео за песната “Прошета се Јовка Кумановка”. Промоцијата ќе се одржи на…

Gepostet von Next Time am Freitag, 4. Oktober 2019
Прочитајте и...  Никола и Столе со преработка на светскиот хит „Señorita“
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top