in

Неодоливи дечиња со Даунов синдром позираат како познатите ликови на Дизни

„Сите се убави, без оглед на тоа какви се родени.“ Ова е нешто кое британската фотографка Никол Луиз Перкинс сака да го сподели со светот преку нејзината фотографска кампања „Down With Disney“.

За време на низата прекрасни фотосесии, Перкинс фотографираше деца облечени како различни ликови од филмовите Дизни: од „Малата сирена“ до „Кралот лав“ и многу повеќе.

Целта на Перкинс е да ја подигне свеста за децата родени со Даунов синдром, како и да покаже дека убавината може да се најде секаде.

Прочитајте и...  Дизни со нова линија на венчаници инспирирани од Дизни принцезите (ФОТО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote