Македонија

НЕОФИЦИЈАЛНО: Полицискиот час се враќа, Комисијата за заразни болести бара строги мерки за Штип, Тетово и скопски општини

Според информациите кои Читај.мк ги добија од Комисијата за заразни болести, полицискиот час кој неколку денови е укинат, ќе се врати назад. Комисијата денес заседава и во тек е состанок на кој ќе бидат донесени повеќе одлуки.

Според неофицијалните информации, ќе се бара враќање на полицискиот час во скопски општини, Штип и Тетово.

Целосниот текст прочитајте го ТУКА.

Прочитајте и...  МВР: Од утре почнува полициски час од 21 до 6 часот наутро

Најпопуларно

To Top