Македонија

“Нетфликс” ќе снима тв-серија во Македонија

Продуцентката Лабина Митевска денеска објави дека гигантот во телевизиската продукција „Нетфликс“ доаѓа во Македонија за да снима минисерија.

51LGj5 KsL

Серијата ќе има осум епизоди, кои во најголем дел ќе бидат снимани на Меѓународниот аеродром Скопје. Митевска е извршен продуцент на проектот.

Прочитајте и...  Македонецот што ја најави сопствената смрт
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top