in

Неверојатна полна Месечина од 50.000 фотографии

Доколку сте љубител на астрономијата овие фотографии од полна Месечина дефинитивно ќе ве воодушеват.

mesec snimljen aps 671315071

Фотографот Ендрју Мек Карти најде еден многу интересен начин да направи фотографии од врвен квалитет од Месечината без никаква професионална опрема.

Имено, тој ја фотографирал неверојатната Месечина 50.000 пати и кога ги направил сите потребни слики, Мек Карти ги составил во една слика на Фотошоп и создал прекрасна претстава за Месечината.

mesec snimljen 1 540822360
mesec snimljen 3 172309430
mesec snimljen 4 313669001
mesec snimljen 2 322001347
Прочитајте и...  Да го прославиме Светскиот ден на жирафите преку магична фотогалерија!

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote