Неверојатно тајм-лепс видео кое покажува како лисјата си ја менуваат бојата

Иако малкумина се радуваат на крајот на летото, мора да се признае дека есента има свои привлечности, а тоа веројатно се должи на шарените есенски лисја.

lisce menja boju aps 566202651

Погледнете го ова двеминутно феноменално видео на кое се гледа како лисјата ја менуваат својата боја.

Прочитајте и...  Русинот од гума ја шокира публиката (ВИДЕО)
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде