in

Никој не дојде на роденденот на ова дете: По тоа што го направи неговиот татко, тагата стана еуфорија

„Мојот син Кејд организираше прослава за неговиот 11-ти роденден претходната вечер. Ниту еден од поканетите пријатели не дојде. Боли “, напиша Џејсон Фостер, таткото на Кејд, на Твитер, објавувајќи слика на неговиот син, кој со насмевка на лицето, се сликаше пред тортата. Роденденот на момчето за жал помина.

Неговиот татко се обидел да го утеши Кејд и ги замолил своите пријатели на Твитер да му „покажат малку љубов и да напишат роденденска картичка“. Најавата стана популарна и Џејсон не се надеваше дека на својот син среќен роденден ќе му посакаат некои од најголемите sвезди.

Поточно, Фостер го обожава хокејскиот клуб Торонто, па доби честитка од неговите играчи. На Кејд му честитаа актерот Бен Стилер, канадскиот премиер Џастин Трудо, играчите на неговиот омилен хокеј клуб и многу други…

-Не можеме да разбереме што се случи денес. Кејд и остатокот од семејството се воодушевени. На сите што му испратија порака на Кејд – благодарам од срце. Тој е неверојатен син и никогаш нема да го заборави овој ден, додаде гордо таткото, кој никогаш не сонувал дека толку многу луѓе ќе му честитаат роденден на неговиот син.

Прочитајте и...  Сложувалка од 51.300 парчиња која ќе ве избезуми (ВИДЕО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote