in ,

Никола и Столе со преработка на светскиот хит „Señorita“

Претходно бендот го преработи хитот ,,Despacito” во изведба на Никола Велиновски Црни како гитара и Столе Коцев на саксофон. Овој пат го преработија светскиот хит ,,Señorita”.

Пред неколку месеци Риплеј снимија ново парче! Направија преработка на еден светски хит од легендарниот Bob Marley -,,Redemption Song’’, со македонски текст и нов аражман на песната.

Во тимот овој пат проектот го реализираа Мартин Мила за текст, Ангел Ќосев за аранжман и изведувачите Никола Велиновски Црни – гитара и вокал, Столе Коцев – Саксофон и Ивана Стојановска – Вокал. Песната беше насловена како ,,Небо сино’’ , која со сигурност навлезе далбоко во вас.

Ова е 3-та преработена песна покрај и 3-те авторски песни. Полека но сигурно до албум.

Слушнете и уживајте со хитот ,Señorita”!

Прочитајте и...  Бура од емоции: Стефан сними кавер-верзија на најубавата балада од Тоше Проески

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote