in

Нив никој неможе да им одолее: Жените родени во овој хороскопски знак имаат неверојатна моќ!

Ако и вие сте Вага во хороскоп, тогаш за вас имаме мала тајна. Од искуство знаеме дека едноставно сите полудуваат кога ќе запознаат некоја вага. Вашиот шарм и заразна насмевка се неодолива мамка и невнимателните поединци би можеле да се најдат фатени во вашата мрежа, а да незнаат што ги снашло.

Дали знаете дека ваги во хороскоп се Гвинет Палтроу и Моника Белучи? Едната е нежна и тивка, онака каква што како деца сме ги замислувале добрите вили, а другата страствена како да е составвена од оган и мраз. Но сепак, покрај сите разлики на прв поглед се гледа дека се подеднакво грациозни и неодоливи. Да драги мажи, тоа се жените Ваги!

Да се навратиме на шармот од вагите. Бидете искрени и признајте дека понекогаш го користите за да лесно постигнете некоја цел, зар не? Би ви кажале дека тоа не е добро, но кој може да ви се налути кога со еден поглед може да го омекнете секој соговорник.

Прочитајте и...  Ако успеете да ги освоите, овие хороскопски знаци ќе ве сакаат до крајот на животот

Вие никогаш на агресијата нема да одговорите со уште поголем гнев, пред тоа со мила енергија ќе го смирите соговорникот и ќе го вратите назад во мирните води. Секако и вие имате граница преку која не дозволувате да ве истуркаат, па избегавате примитивни и гласни луѓе, тие не се ваше друштво и не се чувствувате пријатно во нивна близина.

Своите ставови не ги наметнувате на другите, ниту па ги лувате до последен момент. Во вас постои големо сочувство и желби искрено да разберете што мислат другите луѓе. Ако откриете дека размислуваат поинаку од вас, нема без размислување да ги прогласите за глупи и да пробате да ги уверите во вашите ставови, туку ќе размислите дали тие сепак се во право?

Во љубовта вагата игра отворено и без скриени адути во ракавот, а истото го бара и од својот партнер.

Вагата се чувствува убаво во долга врска, подобро отколку некои пролазни авантури кои не водат никаде. Сепак и во најсилната врска бара малку простор за себе. Поради силната смисла за правда, вагата истата слобода му ја дава и на партнерот. Од него ќе очекува многу, но за возврат ќе му биде најголема поддршка која може да се замисли.

Прочитајте и...  Три хороскопски знаци на кои ништо не им е доволно: Родени се да критикуваат

Кога имаат деца вагите се одлични и грижливи родители. Ако се појават проблеми тие ја покажуваат својата цврста страна и кога ќе стане густо тие покажуваат сила која не ни знаат дека ја имаат.

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote