Случувања

Ноле си ги одмери силите со сумо борач: Погледнете како помина (ВИДЕО)

Во исчекување на стартот од АТП турнирот во синг конкуренција во Токио, најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ ги одмери силите со сумо борач.

“Неверојатно искуство. Никогаш порано не сум пробал нешто слично. Ова е еден од најпопуларните спортови во Јапонија. Вчера зборував со татко ми по телефон. Се потсетивме како некогаш навивавме за Акебоно. Почувствував дека покрај сумо борачот не сум во форма. Ќе морам да кренам неколку килограми. Веројано три пати повеќе отколку што имам сега”, се пошегувал Ноле.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Најдраматичната змија што некогаш ќе ја видите
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top