Нов бизарен моден тренд

На социјалните мрежи се споделува најновиот бизарен тренд. Станува збор за фармерки за кои не сме сигурни дека заслужуваат да се најдат во таа категорија на облека.

ad composite lace jeans

Ако може да се суди по сликите, носењето и самото облекување на овие панталони би било вистински предизвик.

Тие се направени од бели растегливи траки и мали делови тексас кои повеќе откриваат отколку што покриваат.

Цената на овој модел фармерки е околу 50 долари.

Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.