Македонија

ВИДЕО: Нова песна и спот на Лозано – „Мајко“

Излезе новата песна и видео запис на најдобриот вокал на Балканот, Влатко Лозаноски – Лозано.

„Мајко“ е новото ремек дело на Лозано и не се сомневаме дека за брзо време ќе стане вистински хит.

Музиката и аранжманот за песната се дело на Лазар Цветкоски, а текстот на Магдалена Цветкоска – Ена.

Прочитајте и...  Oграбени две скопски аптеки – крадецот со нож им се заканил на вработените

Најпопуларно


To Top