Забава

Новак Ѓоковиќ не се срами од работа- ги засука ракавите и откопуваше компири, па си ја наполни вреќата за дома (ФОТО)

Светски познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ на својот Фејсбук профил сподели фотографии кои изненади многумина фанови ширум светот.

Имено тие не ни можат да замислат дека тенисерот би се нашол на нива и би работел со земјоделие, иако тој тоа го обожува и е горд што потекнува од таква земја.

Имено тој сподели фотографии од една нива во местото Брзеќ каде собирал компири заедно со жителите.

Тој им се заблагодари на сите за ова убаво искуство во родниот крај, а за возврат за неговата помош добил и вреќа компири, погледнете.

Zahvalan sam na iskustvu koje sam doživeo u Brzeću. Ljudi iz ovog kraja su veoma prijatni, ali u isto vreme i jako…

Gepostet von Novak Djokovic am Mittwoch, 18. September 2019
Прочитајте и...  Вашето име и презиме откриваат дали сте предодредени за пари и моќ
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top