Нови пронајдоци во Охридско Езеро: Подводниот „апартман“ доби правосмукалка и перална

По бојлерот, кадата и вреќата со плочки, нуркачот Никола Паскали сега во Охридско Езеро најде и правосмукалка и перална.

„Делови од правосмукалка и перална (смукувач и бубањ) лоцирани кај крајбрежјето во близина на Мостот на желбите, длабочина од 3 метри“, напиша нуркачот од друштвото „Акватек“.

Тој најавува дека ќе продолжи со лоцирање и фотографирање на секаков вид отпад по што ќе следи и негова дислокација.

„Да го заштитиме Охридското Езеро од својот најголем непријател – човекот“, повика друштвото „Акватек“.

ПРАВОСМУКАЛКА И ПЕРАЛНАДелови од правосмукалка и перална (смукувач и бубањ) лоцирани кај крајбрежјето во близина на…

Gepostet von Diving Center Akvatek am Donnerstag, 29. August 2019
Прочитајте и...  Видео од моментот на сообраќајката на автопатот Тетово- Гостивар во која загина жена
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде