Македонија

Нови шест лица заразени со новиот корона вирус во Македонија

Нови шест лица од Македонија се заразени со новиот коронавирус.

Од 12 тестирани лица, позитивни на новиот коронавирус се нови шест лица, со што бројот на вкупно заразени во Македонија достигна до 18 заразени лица, откри вечерва на преск конференција министерот за здраство Венко Филипче.

Прочитајте и...  Се здружија Гуру–Харе и Мики Јовановски – Џафер во – „Посакав да пејам“ (ВИДЕО)

Најпопуларно

To Top