Македонија

(СМЕШНО)Новиот изглед на кружните тeкови во општина Чаир ќе Ве остави без зборови

На социјалните медиуми почна да кружи фотографија од новиот кружен тек во Чаир.
Дали е ова најновиот изглед на кружните текови? Останавме вчудоневидени од техниката на изработка на истите.
Погледнете сами и уверете се.


*Disclaimer: Ова е иронична реакција на чаирчани поради при(от)суството на кружни текови во нивната населба. Фотографијата не е направена во населба Чаир, туку е објавена за да послужи како забава.

Фото: unknown
Постоечкиот кружен тек во Чаир

Rrethrrotullimet në Komunën e ÇairitКружни токови во Општина Чаир

Gepostet von Fari Hiseni am Donnerstag, 29. August 2019
Прочитајте и...  Херој од Детската клиника во Скопје: Румеса ја победи леукемијата, здрава заминува дома!
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top