Новороденче оставено на гробишта

Новороденче е пронајдено оставено измеѓу гробни места на гробиштата во белградската населба Жарково. Бебето итно е пренесено во болница и според првичните информации, засега е во добра состојба.

videoblocks newborn baby lying in cot baby is kicking and stretching legs closeup detail on soles of feet baby sweetly bends her big toe and touches her feet together hbm7xalabz thumbnail full01
videoblocks newborn baby lying in cot baby is kicking and stretching legs closeup detail on soles of feet baby sweetly bends her big toe and touches her feet together hbm7xalabz thumbnail full01

Српската полиција во моментот врши увид и работи на пронаоѓање на родителите.

Прочитајте и...  Куќата на ужасот во Загреб: Овде убиецот уби три жени, двајца мажи и дете (10), незапаметено злосторство во Хрватска
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде