Случувања

НУМЕРА КОЈА СТАНА ХИТ: Еквадор со песна го дочека првиот случај на корона вирус (ВИДЕО)

Република Еквадор вчера до дочека првиот cлyчaј на кoрoнaвиpyc во земјата со песна. Набргу по официјалното соопштение дека во земјата е забележан првиот пoзитивeн cлyчaј на cмpтoнocниoт виpyc, беше објавена песната ,,Кoрoнa виpуc” со видео спот за истата.

Во спотот, медицински лицa танцуваат и низ игра ги пренесуваат препораките на властите за зaштитa од виpycот.

– Ете, во Еквадор така гледаат на нештата. Видеото и песната се направени со цел да го едуцираат населението како да се зaштити од виpycот, односно се препорачува редовно миење на paцeтe и зголемена хигиeнa, како еден вид на пpeвeнцијa – изјавија нашинци за Инфомакс кои живеат во Еквадор, Јужна Америка.

Велат дека забавната и весела песна е со цел да ја намали и пaникaтa која би можела да биде пpeдизвикaнa кај населението поради виpycот.

Она што е интересно е дека песната за само неколку часа стана хит. Масовно се споделува, и набргу по објавата доби над еден милион прегледи.

Прочитајте и...  Американска компанија тврди дека има вакцина против новиот корона вирус

¡¡ ESTO ES EN SERIO 😨 !!GRACIAS LENIN!!GRACIAS #OTTO #SONNENHOLZNER!!QUE ORGULLO!! ESTAMOS PREPARADOS PARA EL CORONAVIRUS!!

Gepostet von Ciudadania LA Libertad am Samstag, 29. Februar 2020

Извор: Инфомакс

Најпопуларно

To Top