in

Очекувањата за време на бременоста наспроти реалноста по раѓањето на бебето

Идните родители имаат големи планови и очекувања за растењето на нивните деца, но често реалноста е далеку поразлична од тоа.

Блогерката Естер Андерсон сними интересно видео во кое се прикажани очекувањата кои таа и нејзиниот сопруг ги имале во бременоста и што точно се случило по раѓањето на нивната ќерка.

„Нашето бебе ќе јаде само домашно приготвена органска храна“, „Нашето бебе никогаш нема да користи електронски уреди“, „Нашето бебе ќе спие цела ноќ“, „Нема да се запоставам себеси кога ќе станам мајка“ – се само дел од плановите кои не им се оствариле.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Брод плови низ средината на огромно торнадо

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote