Македонија

Од 13 години работел што стигнал, а сега победи во „Никогаш не е доцна“

bajram

Бејхан Рамов беше прогласен за победник, според гласовите преку СМС, минатата ноќ во финалето на натпреварот „Никогаш не е доцна”, а за него не престанува да се зборува низ целиот регион.

842a9dc5a4a9c7444a689a385454db77bd5a07f7

Бејхан Рамов има 45 години и доаѓа од Битола, Македонија.

Почнал да работи со музика на возраст од девет години, кога почнал да пее големи турски хитови, бидејќи неговата мајка по потекло е Турчинка.

Повеќе на линкот: Вистина.мк

Прочитајте и...  Најголемиот македонски стадион ќе го носи името на најголемиот македонски пејач!
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top