in

Од пластични шишиња се градат автопати кои се десет пати потрајни од асфалт

Британската фирма МекРебур развила метод со кој старите пластични шишиња се претвораат во асфалт. Ова не е само одлично решение за околината, туку и подобро и потрајно решение од традиционалниот асфалт.

Прочитајте и...  Рекордер: Српскиот пејач за една песна добил 15 илјади евра бакшиш

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote