in

Одмазда за насилниците: Го напуштила училиштето бидејќи ја малтретирале, а денес заработува 8000 евра за една минута

Ѕвездата на Јутјуб, убавата Емили е толку успешна што може да заработи над 8.000 евра за само една минута! Модната блогерка не само што има милион следбеници на оваа платформа, туку е и во врска со Џејмс Бурн кој е славна личност.

https://www.instagram.com/p/B2V4eYLHK2i/?utm_source=ig_embed

Но, пред само пет години, сè беше значително поинакво.

Емили се откажа од училиште заради насилство од врсници и беше на работ на депресија. Бидејќи се грижеше да помине толку многу време сама и не сакаше да поминува време со други студенти кои ја малтретираат, таа започна да се занимава со влогови.

https://www.instagram.com/p/B2vnBgyHj6b/

Таа вели дека блогирањето имало значително влијание врз нејзиното ментално здравје и дека токму Јутјуб ја кренал од дното.

https://www.instagram.com/p/B4HwSUOH44d/

-Училиштето не беше најдобро место за мене како креативна личност. Јас бев жртва на насилство. Во средното училиште, на пример, имаше злобни луѓе и бидејќи не сакав да бидам вклучена, тие ме изолираа. Затоа, го напуштив училиштето. Јас го продолжив школувањето дома затоа што ментално ми беше многу тешко, се чувствував заробена и депресивна, откри таа.

Прочитајте и...  Запознајте го вистинскиот Шрек - Морис Тиле
https://www.instagram.com/p/B5CfeKOH8ub/

Таа денес патува низ светот и е редовна гостинка на црвените килими. Се чини дека нејзиниот успех е најдобрата одмазда за секој што некогаш ја малтретирал.

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote