Ѕвездата на Јутјуб, убавата Емили е толку успешна што може да заработи над 8.000 евра за само една минута! Модната блогерка не само што има милион следбеници на оваа платформа, туку е и во врска со Џејмс Бурн кој е славна личност.

Но, пред само пет години, сè беше значително поинакво.

Емили се откажа од училиште заради насилство од врсници и беше на работ на депресија. Бидејќи се грижеше да помине толку многу време сама и не сакаше да поминува време со други студенти кои ја малтретираат, таа започна да се занимава со влогови.

Таа вели дека блогирањето имало значително влијание врз нејзиното ментално здравје и дека токму Јутјуб ја кренал од дното.

Прочитајте и...  Искрен совет на еден татко до својата ќерка: „Ќерко, најди некој кој би го дал и срцето за тебе!“
View this post on Instagram

Happy Sunday 💕

A post shared by Emily Canham🥰 (@emilycanham) on

-Училиштето не беше најдобро место за мене како креативна личност. Јас бев жртва на насилство. Во средното училиште, на пример, имаше злобни луѓе и бидејќи не сакав да бидам вклучена, тие ме изолираа. Затоа, го напуштив училиштето. Јас го продолжив школувањето дома затоа што ментално ми беше многу тешко, се чувствував заробена и депресивна, откри таа.

Таа денес патува низ светот и е редовна гостинка на црвените килими. Се чини дека нејзиниот успех е најдобрата одмазда за секој што некогаш ја малтретирал.

Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде