Македонија

Официјално: Драган Вучиќ почина од коронавирус

“Утрово на Инфективната клиника од коронавирусот почина нашиот познат музичар, композитор и тв водител Драган Вучиќ. Тој беше хоспитализиран пред осум дена откако состојбата му се влошила и од тогаш е лекуван на оделението за интензивна нега. И покрај сите напори на лекарите и целиот стручен тим, Вучиќ со многу тежок наод на белите дробови, за жал, му подлегнал на вирусот. Упатувам искрено сочуство до семејството и блиските.“ – известува министерот Венко Филипче.

Прочитајте и...  Познатите се збогуваат со Драган Вучиќ

Најпопуларно

To Top