in ,

Оскаровецот Том Хенкс и неговата сопруга позитивни на корона вирус

Оскаровецот Том Хенкс и неговата сопруга, актерката Рита Вилсон, се позитивни на корона вирус, пренесоа британските медиуми.

Оваа информација на својот Твитер профил ја објави самиот актер.

На Хенкс и неговата сопруга им е утврдена заразата од коорнавирус додека актерот работел на новиот филм во Австралија.

Прочитајте и...  Погледнете ја супер луксузната вила каде што летуваа Меган и Хари

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote