in

Ослободете се од болките со рецепт од 3 состојки

Овој народен лек од нашите предци помага при лекување на артритис, остеоартритис, болки во грбот и се’ што е поврзано со зглобови, коски или мускули.

Веројатно ако ја прашате вашата баба што да правите ако имате болни зглобови, таа ќе ви го даде рецептот за „магичната“ мешавина.

Велат дека овој лек ги подмладува коските за 25 години!

Значи, доколку чувствувате тежина во нозете, болки во зглобовите, ако ве мачат болки во грбот и имате последици од некои стари повреди, не ви се потребни скапи гелови и масти, доволни се само неколку едноставни состојки:

Потребни состојки:

300 мл 70% алкохол

100 мл јод

10 таблети аспирин или андол

Постапка:

Аспиринот иситнете го во прав па измешајте го со другите состојки. Измешајте добро па оставете на темно место да отстои 21 ден.

Се користи во вид на облога или со директно масирање на болното место.

Прочитајте и...  Направете сами домашен витамин Ц, зајакнете си го имунитетот!

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote