Шоу бизнис

Откриена нова тајна: Витни била злоставувана, но не од маж

Легендарната пејачка Витни Хјустон со својот глас стекна култен статус, а со својот контроверзен начин на живот привлекуваше големо внимание. Ниту седум години откако почина, не престанува да се зборува за новите детали и тајни од нејзиниот живот.

За една таква работа пејачката никогаш не зборувала, односно за мрачната семејна тајна со која се борела целиот свој живот.

Ѝ признала само на една личност, својата долгогодишна асистентка Мери Џоунс која внимателно ја сослушала кога пејачката и раскажала сè за злоставувањето кое го доживала како девојче и тоа од женски член на своето семејство.

Мери за оваа тајна на пејачката говореше во документарниот филм „Витни“ на авторот Кевин Мекдоналд и открила како ја дознала шокантната вистина.

Витни ме погледна и ми рече: „Мери бев злоставувана во детството. Но, тоа не ми го направи маж, беше жена“. Имаше и солзи во очите и рече дека нејзината мајка немала поим што се случувало и дека ништо не и кажала за тоа. Не сакала да ѝ каже затоа што верувала дека на мајка ѝ ќе ја повреди таа личност која ја злоставувала неа. Солзи ѝ течеа по лицето и во тој момент само ја прегрнав. Ѝ кажав дека мора да и раскаже на нејзината мајка кога ќе се смири затоа што само така ќе може да го симне товарот “ – изјавила Мери во документарецот.

Легендарната пејачка Витни Хјустон со својот глас стекна култен статус, а со својот контроверзен начин на живот привлекуваше големо внимание. Ниту седум години откако почина, не престанува да се зборува за новите детали и тајни од нејзиниот живот.

Прочитајте и...  Пејачот Ламбе Алабаковски по втор пат стана татко

За една таква работа пејачката никогаш не зборувала, односно за мрачната семејна тајна со која се борела целиот свој живот.

Ѝ признала само на една личност, својата долгогодишна асистентка Мери Џоунс која внимателно ја сослушала кога пејачката и раскажала сè за злоставувањето кое го доживала како девојче и тоа од женски член на своето семејство.

didi

Додека Витни никогаш не ја именувала својата злоставничка, нејзиниот полубрат Гери Гарланд тврдел дека и тој бил злоставуван и тоа од страна на роднината Ди Ди Ворвик, инаку сестра на пејачката Диона Ворвик, која ги демантираше овие тврдења и ги нарече зли.

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top