Видео

Ова бебе е родено глуво но има најслатка насмевка на светот! (ВИДЕО)

Бебето кое е родено глуво се буди среќно, а лицето и се озарува од воодушевување кога ќе ги слушне мама и тато.
Откако и ставиле апаратче за слушање,малечката Георгина Адисон наутро се буди пресреќна. Ова четиримесечно бебе е родено глуво. И ставиле апаратче за слушање во двете ушиња кога имала само неколку недели.
Секое утро штом ги слушне мама и тато, Георгина се смее, гуга и го развеселува семејството.
Видеото го објавил нејзиниот татко, Пол Едисон од Харогејт во Велика Британија.
„Откако има апаратче за слушање тоа е како да сме и го запалиле светлото“, вели пресреќниот татко.
Секое утро се воодушевуваи се буди инстантно посреќна штом не слушне. Лицето и се озарува од воодушевување, продолжува нејзиниот татко.
„За нас родителите тоа е голема радост. Срцето ми се исполнува со среќа и верувајте такво нешто нема цена. Секое утро Георгина реагира како да слуша по прв пат, а нам тоа никогаш нема да ни здодее. Откако може да слуша преку апаратчето секое утро се смее“, додал тој за Telegraph.

Deaf baby delighted by sound of mom's voice through hearing aids

ADORABLE AUDIBLE: Watch a deaf four-month-old girl's face brighten up after hearing the sound of her mom's voice through her hearing aids.

Gepostet von Fox News am Samstag, 7. Dezember 2019

Прочитајте и...  20 фотографии кои ќе ви го разубават секој лош ден

Најпопуларно


To Top